خانه صنعت و معدن
خانه / استایلینگ / چه رنگی برای لباس نوزاد مناسب تر است ؟

چه رنگی برای لباس نوزاد مناسب تر است ؟

چه رنگی برای لباس نوزاد مناسب تر است ؟ رنگ و جنس لباس یکی از مهمترین ملاک های انتخاب لباس نوزادان می باشد.. رنگ مناسب برای لباس نوزادان مستقل از جنسیت آنان رنگ خنثی می باشد. جنس پنبه ای نیز مناسب ترین جنس برای لباس نوزادان است.

لباس نوزاد

رنگ مناسب برای لباس نوزاد

در درجه اول رنگ مناسب برای لباس نوزاد بستگی به جنسیت و سن و سال نوزاد دارد. بسیاری از والدین در انتخاب رنگ لباس برای نوزاد جنسیت نوزاد را در نظر می گیرند. سالها پیش که تنوع رنگ لباس ها زیاد نبود والدین برای برای نوزادهای دختر و هم نوزادهای پسر تا شش سالگی رنگ سفید انتخاب می کردند. رنگ لباس سفید جنسیت نمی شناسد به همین سبب انتخاب ساده و کاربردی دارد.

به عقیده محققان رنگ لباس روی روحیه کودک تاثیر دارد و انتخاب رنگ لباس برای نوزادان تحت تاثیر فرهنگ، تاریخ و هم بیولوژیک می باشد. به طور کلی بهتر است رنگ شاد و روشنی باشد تا کثیفی روی آن خوب معلوم شود. تحقیقات نشان داده است که رنگ مناسب رنگ‌ خنثی است. رنگ های خنثی زننده نیستند و دارای ظرافت و جذابیت خاصی هستند و هیچ گاه از مد نمی افتند.

سفید، مشکی، خاکستری، نقره ای، کرم، قهوه ای، سرمه ای چند نوع از رنگ خنثی می باشند. رنگ خنثی علاوه بر این که به راحتی ست می شوند، نوزاد در این نوع رنگ لباس احساس آرامش می کند. درحقیقت نوزادان در لباس هایی با رنگ های خاکی و ملیح نسبت رنگ های تند و پر رنگ آرامش بیشتری دارند. بسیاری از والدین برای نوزاد پسر رنگ آبی و برای نوزاد دختر رنگ صورتی را انتخاب می کنند. البته این انتخاب به سلیقه مردان و زنان همراه نوزاد نیز بستگی دارد.

این نوع انتخاب رنگ لباس تحت تاثیر عوامل بیولوژیک می باشد.انتخاب رنگ لباس به سن نوزاد هم بستگی دارد. با بزرگ شدن نوزاد می توان از رنگ های دیگری برای لباس آنها استفاده کرد. از دو سالگی به بعد می توان به نوزادان حق انتخاب لباس داد چرا که امر به نوزاد حس استقلال می دهد و بر روی شکوفایی ذهنی آنها نقش دارد. لازم به یادآوری است رنگ لباس شاد والدین نوزاد نیز روی نوزاد تاثیر دارد.

جنس لباس نوزادان مهمترین مسئله ای که باید درست انتخاب شود

بعد از تولد نوزادان نوبت به تهیه لباس برای نوزادان می باشد. مهمترین ویژگی که مادران برای انتخاب لباس برای نوزاد به آن فکر می کنند جنس لباس است. در انتخاب جنس لباس نیز باید یکسری از نکات را رعایت نمود. نخستین و مهم‌ترین چیزی که در انتخاب پارچه لباس نوزادان در نظر گرفته می شود نرمی آن است.

پوست نوزادان نازک، نرم و لطیف است بنابراین جنس لباس نباید سبب حساسیت پوستی نوزاد شود. لباس های ضخیم و زبر سبب اذیت نوزادان می شود. همچنین پارچه های که دارای مواد شیمیایی هستند می‌تواند موجب بروز حساسیت یا سایر مشکلات پوستی و تنفسی در آن‌ها شود. از طرفی دیگر هم کودکان بیش از بزرگسالان لباس‌های خود را کثیف می کنند و لباس به شستشوی زیادتری نیاز دارد بنابراین جنس لباس به گونه‌ای باشد که در اثر شستشوی زیاد کیفیت خود را از دست ندهد.

علاوه بر راحتی و نرمی، جنس لباس باید به گونه ای باشد که هوا از آن  به خوبی جریان یابد و سبب خفگی بدن نوزاد نگردد. با این ویژگی های که در بالا به آنها اشاره شد بهترین پارچه برای پوست حساس و نازک کودک پارچه تمام پنبه می باشد که از نظر راحتی، عبور هوا و هم در مقابل  شستشو و نگهداری مقاوم می باشد. جنس پارچه بافت پنبه ای نازک بوده و بعد از شستشو به راحتی خشک می شود و چون وزن چندانی ندارد گزینه مناسبی برای جنس لباس نوزادان می باشد. نکته قابل توجه در انتخاب جنس لباس نوزادان این است که از خرید جنس های الیاف مصنوعی خودداری نمایید. الیاف مصنوعی باعث ایجاد حساسیت و خارش در نوزادان می شود. رنگ مناسب به نوع جنس لباسم بستگی دارد. در انتخاب جنس لباس نوزادان کیفیت رنگ پارچه و ثابت بودن آن را نیز باید مدنظر قرار داد.

رنگ برای لباس نوزاد

 

 

 

بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن تامین کننده بورس لباس کار بهداشتی و بیمارستانی

جهت سفارش و مشاوره خرید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن
راه های ارتباطی:
کارشناس فروش: 09031888057
کارشناس فروش: 09031888052
شماره تلفن ثابت:02146094120
شماره تلفن ثابت:02146094126
ارتباط در واتس آپ: Uniformkala(کلیک)

مطلب پیشنهادی

رنگ لباس کار

راهنمای انتخاب رنگ مناسب لباس کار

راهنمای انتخاب رنگ مناسب لباس کار . برای اینکه بتوانید از میان صدها نوع لباس …